חדרי נוער

במאמר שלפניכם נדון בהליך עיצוב חדרי נוער וחדרי עבודה מעוצבים. חדרי נוער, בשונה מחדרים של ילדים קטנים, מכילים פריטים שהיו עד עכשיו זרים לכם מתוקף היותכם הורים לילדים קטנים. הפריטים הללו נועדו לאפשר לילדים שלכם, שזה עתה הפכו לנערים, לענות על הצרכים החדשים אשר נוצרו להם, מה שמצריך שינוי יסודי של החדר מרמת המגורים בחדר ועד לרמת הריהוט:

מגורים בחדר נוער

בשונה מחדר ילדים, אשר נהוג שהוא חדר משותף לכמה ילדים, חדר נוער צריך להיות פרטי בייחוד בתקופה רגישה ומתוחה כמו גיל ההתבגרות. במידה והבית שלכם מראש לא הכיל חדרים אשר יענו על הצורך הזה יש לשקול לבצע הרחבת בניה או פיצול חדרים על מנת להתחיל בהליך עיצוב חדרי נוער.

הריהוט בחדר הנוער

בפסקה זו נקדיש מספר פסקאות לפריטי הריהוט שילוו את הילד שלכם כנער מתבגר. הפריטים הבסיסיים הם מיטת נוער, ארון נוער, מדפים, שולחן גדול ומשוכלל, וכוננית ספרים. מעוניינים לדעת אלו פריטים מומלץ להכניס עהבור כל אחד מן התחומים הללו?

מיטת נוער

מומלץ לבחור במיטה כפולה המכילה שני מזרונים המונחים אחד על גבי השני. המזרן העליון ישמש לשינת יחיד והתחתון ייפתח כאשר יוזמנו חבר או חברה כלשהם לביתו של הנער. בתחתית המיטה יימצא גם ארגז מצעים לאחסון חלק מהסטים של המצעים. סידור זה חושף את הנער לחיי שותפות תוך חיסכון אדיר במקום בחדר. חשוב לבחור את המיטה בחנות לקניית מוצרי עיצוב חדרי נוער ולא להסתפק רק במוצריה של חנות רהיטים סטנדרטית.

ארון נוער

ארון נוער יכיל בדקרך כלל שני פתחים לאחסון חפצים, כאשר הפתח הראשון ישמש לאחסון הבגדים, והפתח השני לאחסון חליפות יוקרה תלויות. כמו כן, בארון יהיו קיימים פתחים עליונים לאחסון מצעים ומגירות בתחתית הארון לאחסון גרביים ופריטי ביגוד קטנים אחרים. חנות לפריטי עיצוב חדרי נוער מציעה שפע של ארונות מסוג זה, רובם עשויים מעץ ומכילים פרזול מתכת.

שולחן

שולחן במסגרת הליך עיצוב חדרי נוער צריך להיות גדול ומסוגל לאכלס את המחשבף ומספר פריטים של ציוד משרדי. חשוב לבחור בשולחן שמשתלב טוב עם יתר תכולת החדר. יש להתייעץ עם מעצב פנים בנידון.

מדפים

חשוב לרכוש מדפים אשר ישולבו טוב עם יתר תכולת החדר ויהיו עמידים. בל נשכח כי בשונה ממחברות ויומני נוער, המדפים אינם מוצר שנהוג להחליף מדי שבוע ולכן חשוב לקנות מדפים עמידים אשר יותקנו על ידי איש מקצוע.

כוננית ספרים

ההנחיה בהקשר לכוננית ספרים המהווה חלק מהליך עיצוב חדרי נוער מכילה פרטים דומים לאלו של המדפים: יש לבחור בכוננית עמידה אשר תכסה את כל תכולת הספרים של הבן שלכם.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s